Tom Hanks i habit të gjithë, ja deri ku arrin humanizmi i tij…

54
HOLLYWOOD, CALIFORNIA - FEBRUARY 09: (L-R) Tom Hanks and Rita Wilson attend the 92nd Annual Academy Awards at Hollywood and Highland on February 09, 2020 in Hollywood, California. (Photo by Amy Sussman/Getty Images)

Tom Hanks po bën gjithçka që mundet për të ndihmuar në luftën ndaj koronavirusit. Aktori i Hollyëood-it, 63 vjeç, ndau një fotografi në Instagram nga udhëtimi i tij në zyrën e një mjeku të mërkurën për të dhuruar më shumë nga plazma e tij e gjakut.

“Plazma në 3, 1, 2 3, Hanx”, ai me entuziasëm pasqyroi një foto të një mjeku që mbante dy qese të plazmës së tij. Kjo është hera e dytë në vetëm një muaj që ylli ka ndihmuar për të prekurit me COVID-19.

Në fund të prillit, fituesi i “Oscar” në mënyrë të ngjashme mori rrjetin social, Instagram për të ndarë me miliona ndjekës procesin e dhurimit.

Aktori dhe gruaja e tij Rita wilson, 63 jeçe, u diagnostikuan me virusin në mars, ndërsa Hanks po xhironte filmin e tij të ardhshëm në Australi.

Hanks dhe Wilson zbuluan rezultatet e koronavirusit më 11 mars,duke u bërë ata disa nga të famshmit e parë që njoftuan se ishin kontraktuar atë.

foto galeri