Parashikimi i yjeve për sot 23 korrik 2019

519
Sigal

Dashi

Lidhja që keni gatuar me dikë tjetër është duke u bërë më e komplikuar tani dhe sot ju mund të dëshironi të tërhiqeni dhe t’i shikoni gjërat nga perspektiva e një të huaji. Askush nuk është perfekt dhe ju duhet ta kuptoni këtë.

Demi

Nëse doni të keni një ditë unike, gjithçka që duhet të bëni është të keni një qasje unike. Ajo që duhet të bëni është t’i shihni gjërat nga një perspektivë tjetër. Provoni ta shikoni botën si një audiencë që duhet të argëtohet. Jini më të shoqërueshëm me të gjithë.

Binjakët

Përpiquni. Kjo fjalë e vogël mund të thotë gjëra të mëdha për ju sot. Nuk mund të jeni gjithmonë i suksesshëm në çdo gjë që nisni, por gjithmonë mund të provoni përsëri. Është koha që ju të shpalosni personalitetin tuaj.

Gaforrja

Një person tek i cili keni pasur shumë besim në të kaluarën mund t’ju ketë zhgënjyer kohët e fundit, por ka më shumë në këtë histori se sa keni kuptuar ju. Sot mund t’ju tregohen arsyet e vërteta të veprimeve të këtij personi.

Luani

Dëgjoni me vëmendje përpara se të reagoni. Merrni të gjitha udhëzimet që nevojiten para se të hyni në veprim. Në çështjet e dashurisë duhet të keni më shumë besim tek partneri.

Virgjëresha

Është dita e përsosur për ju që të ndaloni atë që po bëni dhe të shijoni sukseset që keni arritur qofshin ato të vogla. Kaloni një darkë të këndshme nën shoqërinë e një personi që e doni dhe e vlerësoni shumë.

Peshorja

Kufizimet që i keni vënë vetes kohët e fundit nuk janë më të dobishme për jetën tuaj. Nëse e vendosni veten në një buxhet më të shtrënguar, një dietë të re, ose ndonjë lloj tjetër regjimi të rreptë, sot universi ju jep leje të shkoni jashtë planit dhe të bëni atë që dëshironi.

Akrepi

Idetë tuaja janë të mëdha dhe mbresëlënëse, por-ndoshta nuk kuptohen nga njerëzit që keni përreth. Mendoni për auditorin tuaj-çka është më e rëndësishme për ta? Përqendrohuni në atë dhe tregojini atyre se si mund të marrin atë që duan nga plani juaj.

Shigjetari

Ka një zgjidhje shumë të thjeshtë për problemin tuaj kompleks financiar – mos shpenzoni para për një kohë të caktuar! Mundohuni të mendoni më tepër si një konservator fiskal. Marrëdhënia juaj tashmë e ndërlikuar me paratë po bëhet gjithnjë e më komplekse.

Bricjapi

Shfaqja e një niveli të lartë agresioni do t’ju bëjë më shumë dëm sesa të mirë tani, kështu që përpiquni fort të luani me kujdes sidomos me njerëzit që thjesht duan t’ju shkatërrojnë nervat. Ka shumë gjëra pozitive për të menduar sidomos në dashuri.

Ujori

Nëse diçka konfuze po fillon të ndërtohet mes jush dhe një personi tjetër, mos u përpiqni ta luftoni kot. Edhe nëse e dini që kjo nuk është aspak diçka që ju e dëshironi, një ditë tjetër e përjetimit të kësaj ndjesie nuk do të dëmtojë askënd. Kjo është një mundësi e mrekullueshme për ju që të kuptoni se çfarë nuk dëshironi në jetë.

Peshqit

Ju do të merrni shumë vëmendje pozitive shumë shpejt. Nëse një grup po kërkon një udhëheqës, duhet të emëroni veten për këtë punë. Me mënyrën se si gjërat po shkojnë sot, të jeni të sigurt se do të fitoni çdo lloj konkursit të popullaritetit.