Parashikimi i yjeve për sot 09 korrik 2019

631
Sigal

Dashi
Nëse jeni duke menduar që të bëni blerje të mëdha, shtyjeni për një moment tjetër. Aktualisht nuk po kaloni një periudhë të mirë financiare, por çdo problem do të jetë kalimtar falë mbështetjes që keni.
Demi
Në punë, duke u fokusuar në vendime të rëndësishme (dhe jo në thashetheme të kolegëve të pakënaqur) do të thotë që automatikisht të bëheni pjesë e vlefshme e disa vendimeve. Në një marrëdhënie, duke u fokusuar te partneri, do t’ju sigurojë që kurrë të mos e merrni raportin si të mirëqenë.
Binjakët
Mbështetuni te një marrëdhënie e fortë sot kur ta ndjeni veten duke u kthyer te zakonet e vjetra aspak të këndshme. Nëse kërkoni ndihmë te miqtë, ajo nuk do t’ju mungojë në asnjë moment. Me çështjet e dashurisë, jo gjithçka ecën mirë.
Gaforrja
Temat e nxehta në punë ose në shkollë po zgjojnë pikëpamjet, që kurrë nuk i keni kuptuar. Sot mund të shënohet fillimi i një faze intelektuale shumë aktive për ju, që do t’ju vendosë ballë për ballë me njerëz nga prejardhje që ndryshojnë shumë nga tuajat. Vendos të gjithë zemrën dhe shpirtin tënd në këtë epokë të re të komunikimit.
Luani
Kjo është një ditë për të qenë të sigurt në vendimet tuaja. Mos u shqetësoni për atë që njerëzit e tjerë mendojnë për ju. Duke ecur përpara me vetëbesim, do të keni një ndjenjë rehatie. Forca juaj në rritje do të sigurojë që gabimet që keni bërë në të kaluarën nuk do të përsëriten.
Virgjëresha

Ju do ta filloni këtë ditë me shumë energji të ndritshme, por nëse kërkoni më shumë, drejtohuni te miqtë tuaj më të afërt. Jeni të rrethuar nga njerëz të mirë, me energji pozitive. Kjo energji pasqyrohet drejtpërdrejt te ju.
Peshorja
Kjo ditë do të jetë mjaft emocionuese. Gjithkush përreth jush është plot dritë dhe energji të ndritshme dhe ata do t’ju mbushin me një ndjenjë gjithnjë e më të madhe përgjegjësie dhe mundësish.
Akrepi
Kujtojani vetes se keni shumë për të ofruar dhe se askush nuk i sheh gjërat ashtu si ju. Plotësoni egon tuaj, përqafoni perspektivën tuaj unike dhe jini të lumtur që nuk i ngjan asaj që dikush tjetër thotë ose bën.
Shigjetari
Kjo nuk është një kohë e mirë për ndonjë investim madhor. Mos nënshkruani asnjë dokument dhe mos shpenzoni shumë para në këto momente. Të provosh shansin nuk është mënyra më e mirë për të marrë atë që dëshiron, ai është durimi.
Bricjapi
Ju keni shumë arritje për të qenë krenar, kështu që nëse godisni një fund të vdekur me një projekt të ri, kujtohuni për këtë fakt. Egoja juaj po kalon nëpër një fazë të brishtë tani dhe nuk do të jeni në gjendje ta bllokoni atë me nxitje të jashtme.
Ujori
Sot do të ndiheni i emocionuar teksa shikoni çiftet e tjera. Mund të ndjeni nevojën për të pasur një raport që do t’jua largonte vetminë. Në aspektin profesional, parashikohet një rritje në detyrë.
Peshqit
Sot është një ditë për t’u marrë me aktivitete krijuese. Nëse ju pëlqen arti, atëherë favorizoheni me shumë ide. Në një raport dashuror keni nevojë për më shumë aventurë, por jo deri në pikën e rrezikut.