Parashikimi i yjeve për sot 09 Gusht 2019

471
Sigal

Dashi
Sot është një kohë shumë e mirë për të nisur një projekt të madh, ose për të nënshkruar ndonjë dokument ligjor. Herët a vonë ju duhet të ndaloni të mendoni dhe të filloni punën për të realizuar synimet tuaja.
Demi
Ju keni një aftësi që përmes ekzagjerimit të bëni për vete miqtë, të afërmit dhe bashkëpunëtorët tuaj. Por sot duhet të bëni kujdes, duke mos e përdorur vend e pa vend. Sot mundohuni të mos jepni shumë informacione personale.
Binjakët
Energjia në jetën tuaj sot është e përqendruar te veprimi! Koha është e përshtatshme për hulumtime dhe planifikim. Dera nuk do të jetë e hapur, ndaj do të duhet që atë ta hapni ju.
Gaforrja
Qëndrimet e këqija, ndjenjat negative dhe urrejtja duhet të lihen mënjanë. Pozitiviteti do të shoqërohet me pozitivitet. Në aspektin sentimental, gjërat sot duken stabël, por shtoni pak më shumë emocion.
Luani
Kur jeni plot bindje dhe besim, të marrësh përsipër një rrezik nuk është aq e frikshme. Nëse rriteni dhe nuk pajtoheni publikisht me dikë sot, do të mbështeteni dhe brohoriteni. Shumë njerëz do të bien dakord me ju. Baticë po kthehet dhe ju jeni në krye të një anije të lavdishme që po lundron në një muzg shumë të bukur.
Virgjëresha

Nëse portofoli juaj është i fryrë tani, kjo nuk do të thotë që ju duhet ta vendosni atë në një dietë! Shmangni shpenzimet e mëdha sot, veçanërisht gjithçka që nuk ju nevojitet. Nëse është e nevojshme, merrni një mik që t’ju tërheqë vëmendjen nga blerjet.
Peshorja
Një ose dy ditë pushim do t’ju ndihmojë të vlerësoni më shumë punën. Së shpejti do të riktheheni në aksion intensiv që do të nevojitet më shumë energji nga ana juaj. Një koleg nuk po tregohet shumë dashamirës ndaj jush.
Akrepi
Tregohuni më i buzëqeshur me njerëzit. Kjo do t’ju hapë shumë dyer. Nëse rrezatoni mirësi, energjia që do të përcillni do t’ju rrethojë edhe ju. Në çështjet e dashurisë keni nevojë për stabilitet.
Shigjetari
Sot do të rrethoheni nga njerëz që ju duan dhe ju admirojnë. Do të merrni shumë mesazhe pozitive, që mund t’jua bëjnë ditën shumë interesante. Edhe situata profesionale parashikohet të jetë e mirë.
Bricjapi
Ju keni një detyrë kryesore për të përmbushur sot dhe një gjë do të garantojë suksesin, detajet. Kushtojini vëmendje hollësive për të arritur suksesin që ju mungon. Kjo gjë vlen edhe në sektorin e punës.
Ujori
Ju keni standarde të larta intelektuale, gjë që është e mirë. Mos i komprometoni pritshmëritë tuaja vetëm sepse keni frikë se do të zhgënjeheni. Në aspektin romantik, keni nevojë për variacion.
Peshqit
Universi po ju jep më shumë energji sot dhe kjo mund të shkaktojë disa probleme me marrëdhëniet e të gjitha llojeve. Kjo nuk është domosdoshmërish diçka për t’u shqetësuar, por tregoni kujdes. Në aspektin financiar, mund të merrni një shumë parash.