Njihuni me shenjat më pa komplekse dhe të hapura të horoskopit

125
Sigal

A mund të kujtoni një kohë kur u ndjetë paturpësisht i hapur? Mund të shkojë po aq mirë sa mund të shkojë keq, apo jo? Të jesh i sinqertë për mënyrën se si ndihesh nuk është lojë e lehtë, por këto janë shenjat më të hapura të horoskopit: Dashi, Binjakët dhe Virgjëresha.

Dashi

Kur keni diçka për të thënë, nuk ju pëlqen të ‘fshiheni pas shkurreve’ apo të hidheni rreth së vërtetës. Ju drejtoheni nga Marsi, planeti i agresionit dhe luftimit, dhe fjalët tuaja kanë shumë luftë në to. E vërteta del nga ju me breshëri. Sigurisht, ndonjëherë ju shkoni pak larg dhe flisni shumë impulsivisht. Por në fund të ditës, ju jeni të përmbledhur me fjalimin tuaj dhe askush nuk është kurrë në errësirë ​​se si ndiheni.

Binjakët

Mendja jote është gjithmonë duke vepruar me shpejtësi rrufeje, dhe kështu, nuk ke gjithmonë kohë të ndalosh dhe të mendosh para se të flasësh. Në fund të fundit, ju udhëhiqeni nga Mërkuri, planeti i procesit të komunikimit dhe të mendimit, dhe ju gjeni disa gjëra të zgjuara dhe gjëra të mprehta për të thënë. Ndonjëherë sinqeriteti juaj shfaqet si gërryes apo edhe kaustik, por ndershmëria juaj nuk është për të gjithë. Ju e kuptoni që për të qenë vetvetja juaj autentike, duhet të thoni atë që dëshironi të thoni.

Virgjëresha

Ju jeni tepër intuitiv dhe vëzhgues, kjo është arsyeja pse të metat priren t’ju dalin jashtë pritshmërive. Megjithatë, nuk mendoni se mbajtja e të vërtetës së këtyre të metave nga bota nuk është aspak një gjë e bukur. Nëse nuk i thoni shoqes tuaj se duhet të rregullojë grimin e saj, ata do të ecin me buzëkuq në dhëmbë gjatë gjithë ditës dhe askush nuk e dëshiron këtë. Ndonëse jo të gjithëve ju pëlqen sa i sinqertë jeni për të vërtetën, ju e dini që po i bëni një nder botës. Dikush duhet të bëjë gjënë e duhur dhe të jetë i sinqertë.