Ndërron jetë aktori i njohur, familja konfirmon lajmin

109
Sigal

Aktori Bill Titcher, i cili ka luajtur Arthur Fowler në serialin hit të BBC-së EastEnders, ka vdekur në moshën 92-vjeçare. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur familja e tij, e cila konfirmoi se Titcher vdiq të shtunën e kaluar më 5 nëntor.

Përmes një deklarate, familja e tij zbuloi se shëndeti i aktorit “ishte përkeqësuar prej disa kohësh”.

“Bill ishte një aktor i shkëlqyer, një bashkëshort dhe baba i mrekullueshëm, si dhe një person shumë i mirë. Do të na mungojë shumë”, thanë ata.