Marrëdhëniet e këtyre shenjave përmirësohen në javën e re

116
Sigal

Sfidat janë të zakonshme në marrëdhëniet ndërpersonale. Megjithatë, edhe në momentet kur ndiheni të shkëputur nga tjetri, është e rëndësishme të mbani mend se këto momente nuk e përcaktojnë marrëdhënien. Këtë javë (14-20 nëntor) Afërdita kalon në shenjën e Shigjetarit dhe energjia e saj do të ndikojë pozitivisht në marrëdhëniet, veçanërisht në tre shenjat e mëposhtme .

Binjakët

Aspektet tuaja romantike dhe të dashurisë aktivizohen nga Venusi në Shigjetar dhe sjellin një kthesë pozitive në marrëdhënien tuaj. Gjatë kësaj periudhe, të gjitha marrëdhëniet tuaja do të përmirësohen, ndërsa Marsi retrograd në shenjën tuaj ju ndihmon të ngadalësoni dhe mendoni me kujdes përpara se të merrni një vendim, për të cilin më vonë mund të pendoheni. Të dy planetët punojnë së bashku dhe ju udhëzojnë për të shmangur lëvizjet impulsive dhe jini të kujdesshëm përpara se t’u jepni njerëzve një shans të dytë.

Shigjetari

Një javë shumë e bukur astrologjike fillon për ju dhe ju sjell fat të madh edhe në dashuri. Në ditët në vijim, Venusi dhe Mërkuri hyjnë në shenjën tuaj, ndërkohë që fillon edhe sezoni i ditëlindjes suaj. Afërdita në shenjën tuaj ju bën të respektoni nevojat tuaja në marrëdhënie. Tani, ju mund të kuptoni se ka kuptim në mënyrën se si ju doni, por edhe substancë në atë se si duhet të jeni të dashur. Me Merkurin në shenjën tuaj, do të jeni në gjendje t’i komunikoni këto mendime dhe të ndjeni se ato që ndjeni dhe thoni tani janë në linjë.

Peshqit

Ju bëheni më të ndjeshëm dhe intuitiv këto ditë dhe jeni më të interesuar të jepni sesa të merrni nga marrëdhënia juaj. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të lini mënjanë nevojat tuaja ose të bëni sakrifica, por mund të përqendroheni në atë se sa mirë është të dhurosh dashuri – kjo do t’ju ndihmojë të rikuperoni nga sfidat e fundit që keni përjetuar. Ndërsa Afërdita dhe Mërkuri kalojnë në Shigjetar këtë javë, është e rëndësishme të mbani mend se shumë nga çështjet që do të dalin janë ato që ju ndihmojnë të ndiheni më të dashur nga partneri juaj. Është një kohë e shkëlqyer për të planifikuar udhëtime, aktivitete të përbashkëta dhe për të pasur biseda të shkëlqyera e të thella.