Keni probleme me Zbokthin/ Kjo është maska e duhur për ju

414
Sigal

Askush nuk pëlqen të ketë zbokth në kokë por gjithmonë arrijmë ta shmangim atë. Megjithatë ju prezantojmë një maskë goxha efektive

Përbërësit:
– 1 kokërr dardhë
– 1 filxhan çaji me ujë
– 1 filxhan çaji me uthull molle

Përgatitja: Në mikser copëtoni dardhën dhe më pas shtojini uthull dhe ujë. Aplikojeni në rrënjët e flokut. Mbajeni për 5-7 minuta dhe më pas lajeni si zakonisht. Ju rekomandojmë ta bëni 1 herë në javë nëse keni lëkurë të ndjeshme, në të kundërt 2 herë në javë.