Ja çfarë (nuk) lejohet në stilin e meshkujve

403

Moda e meshkujve dhe stili i tyre ndryshon po aq shpesh sa i femrave, ndonëse këtyre të fundit u ka dalë më shumë “nami”. Meshkujt shpesh herë nuk kanë kohë të mjaftueshme për t’i ndjekur trendet më të reja. Më poshtë janë disa nga gabimet më të mëdha të modës që meshkujt i bëjnë kur i zgjedhin rrobat dhe stilin e tyre të veshjes. Prandaj meshkuj, harroni këto stile në mënyrë që të dukeni sa më bukur.

Këmishë me butona të hapur poshtë një pulovre të hollë

Kostume që e kanë dizajnin ngjashëm si të perdeve

Bluza të hapura në formë të shkronjës V

Xhinse shumë të ngushta

Veshja e rrobave sportive në qytet

Pantallonat e shkurtra

Palltoja e lëkurës e kombinuar me lesh

Xhaketa e dimrit + kostum serioz

Xhaketë lëkure me shumë dekorime

Kontrast mes këpucëve dhe çorapeve

Kapele kashte

Varëset