Hëna e plotë në Dash do t’ua ndryshojë këndvështrimin për jetën 12 shenjave të HOROSKOPIT; Zbuloni ku duhet të fokusoheni

677
Sigal

Ndërsa Dielli është në Peshore, bota e së cilës rrotullohet vetëm rreth lidhjes, Hëna e plotë (13 tetor) në shenjën e Dashit do i japë nxitje individualitetit e të gjithë do të ndihen sikur janë të aftë të arrijnë çdo gjë që duan edhe nëse s’kanë njeri në krahë.

E njohur edhe si Hëna e Gjuetarit, kjo hënë e plotë më shumë se tek lidhjet me të tjerët do favorizojë lidhjen me veten tuaj.

Bëni ato gjëra që ju bëjnë të ndiheni mirë, qëndrojini besnike vetes, mos kini frikë ta thoni mendimin tuaj, vetëm për të mos lënduar njerëzit e tjerë.

Jupiteri, planeti më me fat, luan gjithashtu një rol të rëndësishëm duke ju sjellë mundësi të reja dhe bollëk.

Vendosni cilat janë qëllimet tuaja dhe punoni fort për t’i arritur.

Dashi: Kjo hënë e plotë do t’ju rrisë vetëbesimin dhe do t’ju bëjë të besoni se bota juaj rrotullohet rreth jush dhe jo rreth një personi tjetër.

Demi: Jeni shenjë me këmbë në tokë, por Hëna e plotë do t’ju bëjë të besoni tek mistikja dhe e mbinatyrshmja.

Binjakët: merrni kohën që ju duhet për t’u qetësuar. Nuk mund të kujdeseni ju gjithmonë për të gjithë!

Gaforrja: Gjithë puna dhe mundi juaj do të shpërblehen ! Ka ardhur koha të kërkoni një rritje në detyrë ose rritje page.

Luani: paketoni çantën e shpinës dhe ikni diku, qoftë edhe për natë. Keni nevojë të shkëputeni nga realiteti.

Virgjëresha: Çfarë t’ju vijë në mendje zbatojeni ! Do të keni fat dhe gjërat do të shkojnë siç keni shpresuar

Peshorja; Ndaluni për një moment dhe shikoni se në cilat lidhje ia vlen të investosh ! Jo të gjithë njerëzit e meritojnë kohën e përkushtimin tuaj!

Akrepi: Ecni në natyrë, meditoni, rrini vetëm….Mjaft keni bërë për të tjerët , ka ardhur koha të kujdeseni për veten.

Shigjetari: Hëna e plotë nxit kreativitetin, ju bën më optimist e do t’ju hapë dyer të reja, të cilat nuk e dinit se ekzistonin.

Bricjapi: Këtë periudhë do të reflektoni mbi përvojat e shkuara! Hidhni një vështrim prapa në kohë e mësoni nga gabimet e së shkuarës.

Ujori: këtë periudhë duket se përmirësohen ndjeshëm aftësitë tuaja komunikuese dhe nga kjo gjë vetëm do të përfitoni ! Dukë thënë gjënë e duhur do të jeni të aftëtë merrni çdo gjë që doni

Peshqit: UNË VLEJ kjo do të jetë mantra juaj. Mos i ulni standardet