Shkatërrohet super-makina, Ferrari luksoz ndahet në pjesë

207
Sigal

Një super-makinë garash e markës Ferrari u përplas në një aksident të tmerrshëm në Manchester, Angli. Makina me vlerë £250,000 u kthye mbrapsht dhe u përplas duke u shkatërruar. Policia vendase u shpreh se aksidenti ndodhi për shkak të motit të keq që kishte lagur shumë rrugën dhe mjegullës. U mor vesh se makina luksoze i përkiste modelit Pista 488. Ende nuk dihet në kishte makina të tjera të përfshira në aksident apo në pati të lënduar.