Reshje shiu dhe dëborë, ja si parashikohet të jetë moti ditën e nesërme

210

Ndonëse ditët e fundit në vendin tonë kanë qenë të ngrohta, pritet që nga nesër të kemi ndryshime të motit.

Reshjet do të përfshijnë të gjithë vendin tonë dhe në lartësinë mbi 300 metra në verilindje dhe 500 në pjesën tjetër të vendit, reshjet e shiut do të konvertohen në reshje bore.

Në orët e pasdites reshjet do të lokalizohen në zonat malore në formën e dëborës.

Era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 10m/sek, hera-herës e vrullshme deri në 30m/sek kryesisht përgjatë luginave dhe vijës bregdet