Cilat shenja të Horoskopit e duan vjeshtën dhe motin me shi?

91
Sigal

Era e tokës së lagur, sfondi gri, zhurma e shiut në tokë: Imazhe që shumë prej nesh do të ishin të mërzitur, pasi ne jemi dashamirës të diellit dhe verës. Sidoqoftë, ka njerëz që e duan vjeshtën dhe shiun. Cilëve shenja të Horoskopit i përkasin?

Gaforrja
Si shenjë uji ai e do shiun. Ai mezi pret momentin kur do të jetë në gjendje të ulet në shtratin e tij me një filxhan çokollatë të nxehtë dhe një libër të mirë, ndërsa është i pushtuar nga një ndjenjë melankolie, të cilën e përqafon ngrohtësisht. Por është gjithashtu periudha kur produktiviteti i tij rritet dhe instinktet e tij mprehen.

Virgjëresha
Ai mund të mos e dojë shiun sa Gaforrja, por vjeshta është një nga të preferuarat e tij. Përqendrohet më mirë atëherë. Vjeshta le të fillojë listat me qëllimet dhe programet e reja që do të pasojnë deri në janar, kur do të bëjë një listë të re për dimrin dhe vitin e ri.

Peshorja
Balancuesit e Horoskopit besojnë se duhet të ketë ekuilibër edhe në stinët. Ata e shijuan verën dhe tani do të shijojnë shiun e vjeshtës. Ata mashtrojnë gjethet të bien nga pemët, ngjyrat e natyrës për të ndryshuar dhe një harmoni për të ardhur në mjedis.