Rrahu fotografin, dënohet me 6 muaj Naomi Cambell

512
Modelja me famë botërore Naomi Campbell është dënuar me 6 muaj burg për sulmin ndaj një fotografi italian në vitin 2005.
Asokohe modelja ka qenë së bashku me miliarderin rus Vladim Doronin. Ka qenë gjykata italiane, e cila ka vendosur këtë masë për modelen.
Ajo është shprehur mjaft e indinjuar për këtë masë dhe ka theksuar se do të apelojë vendimin pasi dëshiron të pastrojë emrin e saj.
Sigal