E pabesueshme! Njihuni me 23-vjeçaren pa vaginë…

408
Ajo nuk është si gjithë të tjerat!
Kur Kaylee Moats ishte 18-vjeçe, ajo iku te doktori për të gjetur arsyen përse nuk i kishin ardhur akoma menstruacionet pasi motra e saj ishte 12-vjeç dhe i kishin ardhur ende, kështu që mendonte se diçka po shkonte keq. Mjekët i bënë rezonancën magnetike dhe zbuluan se Moats ka sindromën MRKH, një diçka e rrallë që e ka lënë atë pa vaginë.
Ajo është 23-vjeç tani dhe nuk ka zverk, motër ose hapje vaginale. Sindroma e saj është një çrregullim gjenetik që ndikon në 4500 vajza të porsalindura organi gjenital i të cilave nuk është normal por e vetmja mënyrë për ta vënë re këtë është kur nuk vijnë menstruacionet.

Sigal