Çizme në verë? Po, sepse bota e modës nuk ka rregulla!

514

Ndoshta për disa vajza ‘fashioniste’ ardhja e pranverës dhe e verës është një lajm i keq, pasi mendojnë se janë të detyruara që të heqin nga garderoba e tyre çizmet. Por një lajm i mirë për të gjitha ju erdhi. Shtëpitë e modes, firmat më të njohura, si dhe blogeret më të famshme po na thonë të gjithë një zëri që: “Po, mund t’i vishni çizmet edhe në verë.”

Disa mund të ndjejnë ‘frikë’ ndoshta për të veshur çizmet e tyre në verë, pasi mendoni se jeni jashtë sezonit, por ju nuk duhet të shqetësoheni për këtë pasi në botën e modës nuk ekzistojnë këto rregulla. Çizmet janë gjithmonë shumë stil dhe trend dhe në verë ju mund t’i kombinoni me një fustan veror, mini-fund, pantallona të shkurtra etj. Modelet e njohura Bella Hadid, Kendall Jenner dhe Gigi Hadid na kanë treguar i adhurojnë çizmet dhe as në stinën e verës nuk mund t’i heqin dot nga këmba.

Për të marrë pak doza frymëzimi, hidhini një sy fotove që kemi përzgjedhur për ju , duke ju treguar se si t’i veshim çizmet në verë:

9-summery-ways-to-wear-your-ankle-boots-1845943-1469220278.600x0c.jpg

9-summery-ways-to-wear-your-ankle-boots-1845940-1469220277.600x0c.jpg

9-summery-ways-to-wear-your-ankle-boots-1845946-1469220278.600x0c.jpg

9-summery-ways-to-wear-your-ankle-boots-1845948-1469220279.600x0c.jpg

1-5-624x845.jpg

2-5-624x845.jpg

3-5-624x845.jpg

 

5-1-624x845.jpg