Vr’au gruan dhe vëllanë, kapet autori i ngjarjes në Gramsh

52
Sigal

Është ndaluar autori i ngjarjes së rëndë, ndodhur ditën e sotme në Gramsh. Xhavit Sinani 75-vjeç vrau me sende të forta gruan dhe vëllanë e tij. Pas krimit të rëndë, autori ka marrë në telefon fëmijët ku më pas u ka dhënë lajmin tragjik.

Bashkëshorten mësohet se e ka vrarë në banesë, ndërsa vëllanë tek banesa e tij jashtë vreshta, pasi kanë qenë me banesë pranë, njëri-tjetrit, rreth 1 km distancë.