Vrasje makabre në Greqi, shqiptari gjendet me kokë të prerë

309
Një shtetas shqiptar është gjetur i vrarë dhe i masakruar me kokë të prerë, në Greqi. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme në Potamia, ku u gjet kufoma e masakruar. Viktima u gjet brenda një stalle lopësh. Një grup hetimor nga policia e Paramithiasë dhe shërbimet e rendit të Igumenicës shkuan në vendngjarje. Autoritetet konstatuan se viktima ishte një djalë i ri shqiptar i moshës rreth 25 vjeç. Dëshmitarët thanë se viktima ishte një djalë i ri shqiptar i cili prej dy muajsh kishte ardhur në zonën e tyre.
Sigal