VIDEO+FOTO/ Dalin pamjet e rënda të të plagosurve me eksploziv pranë ambasadës amerikane

708
Këto janë pamjet e rënda pas shpërthimit të eksplozivit pranë ambasadës amerikane në Tiranë, që dyshohet se i është vënë një dyqani celularësh.
Të plagosur janë dy punonjësit e servisit: Gentian Hoxha (në foto) 26 vjeç dhe një person tjetër, ende i paidentifikuar.
Hoxha është në gjendje të rëndë; ai dërguar me shpejtësi tek Spitali i Traumës. Ka pësuar djegie në trup dhe fytyrë ashtu si dhe personi tjetër.
Shpërthimi ka ndodhur pranë ish-Drejtorisë së Higjenës dhe në një zonë shumë të populluar. 
Sigal