VIDEO/ Shitësi i marketit humb ndjenjat, të rinjtë nuk e ndihmojnë por i vjedhin lekët

498
Sigal

Ky është momenti tronditës kur tre të rinj nuk i vijnë në ndihmë një shitësi që humb ndjenjat  pas përplaset me një raft, por vjedhin paratë.

Në videon e publikuar më poshtë, shihet shitësi i cili në një moment godet me kokë xhamin me mallra një raft dhe rrëzohet në tokë pavetëdije.

Edhe pse në atë moment të rinjtë largohen nga marketi, ata vendosin të rikthehen por jo për ta ndihmuar burrin apo t’i telefonojnë ndihmës së shpejtë, por për ta plaçkitur.

Policia amerikane në Washington ka publikuar pamjet e plaçkitjes në rrjetet sociale, duke shpresuar se qytetarët mund t’i ndihmojnë në identifikimin e të rinjve fytyrat e të cilëve shihen qartë.