Vdes minatori që u plagos nga mina në Klos

372
Ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës një nga pesë minatorët e minierës së Klosit që mbetën të plagosur me 22 shkurt të këtij viti. Ai ishte sjellë në gjendje të rëndë në spital pasi u plagos bashkë me disa punëtorë të tjerë të minierës.
Incidenti ndodhi pasi dy prej minatorëve ranë në kontakt me një minë të pa plasur, e cila ka shpërthyer dhe për pasojë janë dëmtuar edhe tre punëtorët e tjerë që ndodheshin në këtë front.

Tre prej tyre patën marrë dëmtime më të rënda, ndërsa dy u plagosën më lehtë.
Sigal