Vazhdojnë zjarret në Fier, krijohet vatër e re në fshatin Vjosë

173
Sigal

Fieri vijon e digjet. Pak minuta më parë, një vatër e re zjarri ka rënë në fshatin Vjosë.

Zjarrfikësit e Patosit janë në vendngjarje dhe në lufte me flakët, pasi temperaturat janë të larta dhe në kodra fryn era, gjë e cila vështirëson ndërhyrjen.

Flakët kanë shkrumbuar qindra rrënjë ullinj, pemë frutore e shkurre.