Vatra zjarri në Memaliaj, ende asnjë ndërhyerje nga autoritetet

111

Një masiv zjarri është përhapur këtë pasdite në fshatin ‘Vasjar’ në Memaliaj.

Siç shihet dhe në pamjet e siguruara nga Boldnews.al, zjarri po i afrohet banesave.

Flakët po përhapen me shpejtësi, pasi favorizohet nga era e fortë.

Ndërkohë, zjarrfikësja ende nuk është paraqitur në vendngjarje për të lokalizuar përhapjen e flakëve.