U kap me 15 kg kanabis në makinë, arrestohet 19-vjeçari shqiptar në Austri

55
Sigal

Një 19-vjeçar shqiptar u kap me dy valixhe të mëdha plot me kanabis, gjatë një kontrolli rutinë në Innkreisautobahn të Austrisë javën e kaluar.

Policia sekuestroi në makinën e tij rreth 15 kilogramë të lëndës narkotike cannabis sativa. I riu që dyshohet se ishte korrieri droge ishte rrugës për në Gjermani me ngarkesën e tij.

Ai u arrestua dhe tani është transferuar në burgun e Wels, njoftoi policia të martën, ndërsa hetimet për të vazhdojnë.