“U grinda me nënën”- Si u justifikua tek karabinierët i riu shqiptar pasi u arratis nga arresti shtëpiak

417
Sigal

Një 23 vjeçar shqiptar u arrestua nga policia italiane pasi kishte shkelur urdhër-arrestin shtëpiak.

I riu Florian Rexhepi, ishte nën arrest shtëpiak për evazion fiskal.

Policia e pikasi atë në mes të rrugës dhe u ndal për ta kontrolluar. Dyshimet dolën të vërteta.

I riu i tha forcave të rendit se kishte dalë nga shtëpia vullnetarisht për shkak se ishte grindur me nënën e tij.

Policia e riktheu atë në banesë, në pritje të procesit të drejtpërdrejt gjyqësor.