Tiranë, persona të paidentifikuar thyejnë xhamat e Kishës Katolike

437
Persona ende të paidentifikuar kanë thyer xhamat e Kishës Katolike në rrugën e “Kavajës”. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, ndërsa policia po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Policia sqaron se: Më datë 08.06.2017, në rrugën e “Kavajës”, gjatë natës kanë thyer disa nga xhamat e Kishës Katolike.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve të kësaj vepre.
Sigal