Thyhen dyert dhe grabitet fabrika në Maliq

451
Dyert e një fabrike në Maliq janë thyer gjatë natës dhe para, kompjutera dhe një makinë që ndodhej në oborr janë vjedhur.

Policia e Korçës njoftoi se autorët ende nuk janë identifikuar.

Fabrika ndodhet në rrugën Drithas – Maliq. Ajo është në pronësi shtetasit F.L, 54 vjeç

Nga ana e Policisë, po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit apo autorëve.Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për hetime të mëtejshme.
Sigal