Terrori në Bruksel/ Ambasada shqiptare: S’është prekur asnjë shqiptar

422
Ambasada shqiptare në Bruksel ka bërë me dije sulmet terroriste që kanë ndodhur sot në Bruksel nuk kanë prekur asnjë shtetas shqiptar “MPJ dënon sulmet terroriste që goditën sot Brukselin dhe shprehim solidaritetin me popullin dhe qeverinë belge në këto momente të vështira. Shqipëria qëndron krah autoriteteve belge në luftën kundër terrorizmit dhe ekstremizmit te dhunshem” thuhet në njoftimin për shtyp. Ambasada shqiptare në Bruksel qëndron në gatishmëri për situatën e krijuar. Shtetasit shqiptare mund te kontaktojne ne numrin ++32 (0) 488950217
Sigal