S’pranon ndarjen, 38-vjeçari në Tiranë përndjek të renë 15 vjet më të vogël

503
Një 38-vjeçar ka është arrestuar nga policia e Tiranës pasi akuzohet se ka përndjekur ish-bashkjetuesen e tij.
Sipas policisë, shtetasi me inicialet B.B. në mënyrë sistematike nga muaji maj dhe në vazhdim, ka kanosur, shqetësuar e përndjekur në rrugë e banesë ish bashkëjetuesen.

Shtetasja me inicialet Dh. C., 23 vjeçe, banuese në Tiranë, ka bere kallezim penal ne Komisariat pasi nuk mund te duronte me shantazet dhe shqetesimet qe i sillte burri 15 vjet me i madh.

Ajo dhe 38-vjeçari me banim në Tiranë, kishin kohe qe ishin ndare me njeri-tjetrin, por mesa duket ai ka pranuar ndarjen dhe vazhdonte ta perndiqte te rene.
Materialet iu dërguan Prokurorisë së Tiransë për veprime të mëtejshme.
Sigal