Shpërthim në Vlorë, makinës i vihet eksploziv

611
Shperthen një makinë në fshatin Kaninë të Vlorës. Sipas policisë mjeti ishte parkuar afer një baneses se shtetasit I.Y kur ka ndodhur shpërthimi. Ndërkohë mjeti është demtuar plotësisht por nuk raportohet për të lënduar në njerez.
Policia sqarin se makina “benz” është në pronësi të shtetasit Ilirjan Yzeiraj.
“Mjeti ka qënë i parkuar pranë banesës së shtetasit I.Y., dhe është dëmtuar pothuajse plotësisht”, thotë policia.
Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe për identifikimin e kapjen e autorit/ëve.
Sigal