Sigal

Një sasi e konsiderueshme tritoli ka shpërthyer mbrëmjen e sotme në Fushë Krujë.

Siç bëhet e ditur shpërthimi  ka ndodhur në një lokal në lagjen e njohur si ‘SMT’.

Nuk dihen ende shkaqet e këtij shpërthimi, por ka dëme të shumta materiale, ndërsa nuk dihet për pasoja në njerëz.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet.