Shpërthen automjeti në Laç, dërgohet në spital 42-vjeçari

48
Sigal

Një 42 vjeçar është dërguar në spitalin e djegieve,  nga shpërthimi i mjetit.

Mjeti ka shpërthyer në flakë nga rrjedhja e gazit në Sanxhak, ndërsa 42-vjeçari ka marrë plagë dhe është dërguar në repartin e djegieve në Kryeqytet.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar grupi hetimor për të zbardhur shkaqet e kësaj ngjarjeje.