Shkodër/ Dyshoi se konsumoi fotoksinë, humb jetën 23-vjeçarja

18
Sigal

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër.

Shtetasje me inicialet S.H., 23 vjeçe, ka humbur jetën, pasi ajo dyshohet se konsumoi fotoksinë. 23-vjeçarja u dërgua në spital për ndihmë mjekësore, por uniformat e bardha nuk kanë arritur ta shpëtojnë.

Grupi hetimor po punon për të zbardhur ngjarjen.

Njoftimi i Policisë:

Shkodër/Informacion paraprak

Në Spitalin Rajonal Shkodër, është dërguar për ndihmë mjeksore shtetasja S. H., 23 vjeçe, banuese në Shkodër, e cila më pas ka humbur jetën.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se kjo shtetase ka humbur jetën, si pasojë e konsumimit të lëndës helmuese fotoksinë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.