Shkatërrohet banda shqiptare e dro*ës, tetë të arrestuar

128
Sigal

Policia Italiane ka arrestuar tetë shqiptarë të cilët mereshin me trafikun dhe shpërndarjen e kokainës në zonën e Parmës.

Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptarët banonin dhe punonin kryesisht ndërmjet Fidenzës dhe Salsomaggiore.

Sipas raportimeve ato kishin rreth 400 klientë, ku trafikonin kokainë. Nga shitjet që bënin mendohet se fitonin rreth 1 milionë euro në vit.

Prokuroria tha se shqiptarët planifikonin që shumat e mëdha të parave që nxirrnin nga trafiku i drogës, t’i pastronin përmes blerjes së pronave të paluajtshme në Shqipëri.