Sherr për pronat në Skrapar, 58-vjeçari qëllon me armë ish-kryeplakun. Ja emri

619
Një plagosje me armë ka ndodhur në Skrapar, ku një 58-vjeçar ka qëlluar ndaj ish-kryeplakut të fshatit.
Burime zyrtare nga Policia e Skraparit thanë se ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Rehovë të Skraparit. 
Rreth orës 9:40, shtetasi Fatmir Cenaj, 58 vjeç, banues në fshtin Rehovë, Poliçan ka plagosur me armë zjarri për motive pronësie, ish-kryetarin e fshatit shtetasin J.B, banues në Rehovë, Poliçan.
Menjëherë shërbimet e policisë organizuan punën dhe fal veprimeve të shpejta bënë kapjen dhe arrestimin në kohë rekord të autorit i cili ishte fshehur në kodrat e fshatit.
Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua dhe arma tip automatik model 56.
Personi i plagosur u transportua me helikopter për në Spitalin Ushtarak Tiranë, për ndihmë mjekësore më të specializuar.
Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.
Sigal