Sekuestrohet sasi e madhe droge në Librazhd, dy të shoqëruar

62
Sigal

Një aksion i Policisë Elbasan është finalizuar me sukses ku falë informacioneve dhe punës hetimore është bërë e mundur kapja e një sasie të konsiderueshme lëndë narkotike kanabis sativa e bërë gati për shitje.

Lënda dyshohet se u kap në Librazhd e cila kishte destinacion trafikimin jasht vendit.

Deri tani dyshohet të jenë shoqëruar dy persona por hetimet vijojnë për kapjen e të tjerëve.

Deri tani nuk ka një reagim nga policia e Elbasanit, ndërsa detaje të tjera do të bëhen me dije në vijim.