Sekuestrohen 16 tonë pelet për ngrohje me përbërje kokaine, arrestohen pesë persona, mes tyre edhe shqiptarë

22
Sigal

Policia spanjolle ka sekuestruar 16 ton pelet për ngrohje në përbërje të të cilave kishte edhe kokainë.

Autoritetet njoftojnë se anëtarët e organizatës, me origjinë shqiptare, holandeze dhe lituaneze, e futën lëndën narkotike përmes porteve spanjolle, duke përdorur kontejnerë detarë.

Si pasojë e operacionit janë vënë në pranga pesë persona, ndërkohë që janë sekuestruar 920 thasë me këtë produkt, me peshë 18 kilogramë secila, në total 16560 kilogramë.