Policia falenderon ‘spiunët’, gjobit shkelësit

543
Sigal

Policia Rrugore prej kohësh ka ndërmarrë një aksion për evidentimin e rasteve kur drejtuesit e mjeteve shkelin rregullat e qarkullimit. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Policia e Shtetit ka publikuar dy raste kur shoferët nuk respektojnë tabelat e qarkullimit rrugor ndërsa kanë marrë gjoba për parkim të gabuar.

“Padyshim qytetarët, janë Aleati më i ngushtë, për të vendosur rregull dhe për të ndërhyrë në kohë për çdo paligjshmëri, qoftë ajo edhe një kundravajtje administrative.