Pogradec/ Del fotoja, kjo është gruaja që u masakrua nga djali i saj

74

Detaje të reja nga ngjarja hōrror e shënuar pasditen e së enjtes në fshatin Buçimas të Pogradecit, ku djali, Olsi Çekiçi māsakroi dhe i preu kokën nënës së tij 70-vjeçare.

Firdes Çekiçi është viktima e krimit makabër, gruaja që shihni në foton më lart.
Vajza 15- vjeçare e autorit, i ka shtruar për të ngrenë të atit dhe ka shkuar tek fqinjët duke lënë në banesë Olsi Çekiçin dhe gjyshen e saj.

Por për ngjarjen kanë qenë fqinjët që e kanë lajmëruar vajzën pas disa minutash.

Kur ajo ka dalë nga shtëpia e fqinjëve, ka parë se çfarë kishte ndodhur dhe ka njoftuar policinë.