Plagosje e rëndë me dashje, arrestohet 30-vjeçari në Himarë

305
Sigal

Policia e Vlorës ka bërë ndalimin e shtetasit në kërkim T.V., 30 vjeç, banues në Piqeras, Himarë.

Strukturat e Policisë Himarë kanë bërë ndalimin e këtij shtetasi për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake shpërthyese dhe municioneve”.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë në vitin 2018 ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.