Përmbyset kamioni në “Rrugën e Kombit”, dyshohet se një person ka humbur jetën

83
Sigal

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rrugën e Kombit.

Mediat kanë raportuar se një kamion është përmbysur në rrugë, ndërsa dyshohet se drejtuesi i tij ka humbur jetën.

Kamion i tonazhit të rëndë është përmbysur në mes të rrugës. Kamioni ishte ngarkuar më lëndë drusore, ndërsa ngjarja ka ndodhur në Fushë-Dukagjin.

Kamioni ka prishur trafikndarësen dhe ka kaluar në anën tjetër të rrugës duke u përplasur edhe me pjesën anësore të shkëmbit.