Përfshihen nga zjarri 3 banesa në rrugën Hoxha Tasim, s’ka të lënduar

223
3 banesa janë përfshirë nga flakët në rrugën Hoxha Tahsim në kryeqytet pasditen e sotshme. Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit por mendohet se fillimisht zjarrI ka rënë në njërën nga banesat në pronësi të Mustafa Jahjes dhe më pas ka kaluar tek dy të tjeratmarrë banesa dhe nuk raportohen të lënduar në njerëz veç dëme materiale. Forca të shumta zjarrfikëse por edhe ambulanca kanë shkuar tashëm në vendngjarje. Zjarrfikësit po punojnë për shuarjen e flakëve.