Panik në Francë, makina përplas një grup studentësh. Policia: Sulm i qëllimshëm

532
Një automjet është përplasur me një grup studentësh në Francë duke plagosur rëndë disa prej tyre.
Ngjarja ndodhi në qytetin jug-perëndimor francez Tuluzë, dhe BBC bën me dije se 3 prej studentëve janë në rrezik për jetën.
Të tre studentët raportohet të jenë me origjinë kineze. Incidenti ndodhi jashtë një kolegji në periferi të zonës Blagnac.
Mediat francize cituan policinë duke thënë se incidenti ishte i qëllimshëm por se shoferi nuk ishte pjesë e listës së problematikëve.
Studentët janë të moshës 22-23 vjeç.

Car crashes into students in France
Sigal

Shkolla ku ndodhi sulmi