Panik në Belgjikë, agresori vret dy policë dhe merr peng pastruesen e një gjimnaz

579
Sigal

Dy policë janë qëlluar për vdekje në Belgjikë, ndërkohë që një grua mbahet peng brenda një shkolle, raporton Daily Star.

Ngjarja ka ndodhur jashtë një gjimnazi në qytetin e Liezhit.

Pengmarrësi i paidentifikuar mori peng një grua pasi hapi zjarr mbi oficerët e policisë, raportojnë mediat lokale.

Një tjetër polic si dhe një kalimtar raportohen të jenë plagosur gjatë të shtënave të ndodhur në shkollën e mesme “L’Athene Leonie”, në qendër të qytetit.

Më pas agresori është neutralizuar.