Nuk raportoi mbjelljen e kanabisit, arrestohet kryeplaku i fshatit Trojëz

432
Policia e Mirditës arrestoi me akuzën e moskallëzimit të krimit, kryeplakun e fshatit Trojëz. Vladimir Ndreu, 40 vjeç u arrestua pasi nuk ka bashkëpunuar me shërbimet e policisë në aksionet e këtyre të fundit në luftën kundër kultivimit të bimëve narkotike. Materialet ndaj 40-vjeçarit i kaluan Prokurorisë së Lezhës për veprën penale “shpërdorim i detyrës” dhe “moskallëzim krimi”.
Sigal