Nëna e tre fëmijëve i jep fund jetës duke u vetëvarur në Berat

204
Sigal

Ditën e sotme në fshatin Skrevan në Urë-Vajgurore ku një 51 vjeçare ka varur veten.

Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit. 51-vjeçarja e idetifikuar si Bukuroshe Sinjari, nëna e tre fëmijëve ka vendosur t’i japë fund jetës, duke u vetëvarur me litar në pemën përpara ahurit të bagëtive. Ka qenë bashkëshorti ai që e ka gjetur të varur dhe e ka dërguar në spital, por pa shenja jete.

Ndërkaq, nuk dihen ende shkaqet që kanë shtyrë nënën e tre femijëve të ndërmarrë këtë vendim tragjik. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.