Martanesh, E zë poshtë masivi shkëmbor humb jetën minatori

466
BULQIZË – 45 vjecari, Shaban Grica, është viktima e radhës në minierat shqiptare.
Ai ka ndërruar jete pasditen e sotme pasi e ka zënë poshtë një masiv gurësh në minierën e Martaneshit në Bulqizë. 
Raportohet se ai ka ndërruar jetë në vend dhe ndihma e kolegëve ka qënë e panevojshme.
Policia dhe inspektoriati i punës janë nisur në vendngjarje dhe kanë filluar punën për zbardhjen e shkaqeve të plota të aksidentit. 
Sigal