Makina përplas për vdekje këmbësorin në Vlorë

54

Një aksident me pasoje vdēkjen ka ndodhur këtë mëngjes në lagjen ’10 korriku” në Vlorë.

Një makine tip BMW ka përplasur një kalimtar, që thuhet se ishte kthyer nga pazari, pasi kishte me vete edhe një qese me ushqime.

Ai është transportuar me urgjence në spital, por nuk ka mundur t’i mbijetoje dot plagëve të renda që ka marrë dhe ka ndërruar jetë.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.