Makina aksidenton fëmijën e mitur në Tiranë, vogëlushi dërgohet me urgjencë në spital

263
Sigal

Policia e Tiranës njofton se një aksident automobilistik ka ndodhur mbrëmë në Tufinë.

Një makinë ka përplasur një fëmijë të mitur, 15 vjec, i cili është dërguar me urgjencë në spital.

Drejtuesi i mjetit ndodhet në vëndngjarje. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë vijojnë punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 13.08.2020, rreth orës 20:40, në Tufinë, mjeti me drejtues shtetasin A.A., ka aksidentuar fëmijën e mitur me iniciale G.N., 15 vjeç, i cili u dërgua menjeherë në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Drejtuesi i mjetit ndodhet në vëndngjarje.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë vijojnë punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.