Krujë, asgjësohen 5130 rrënjë kanabis

425
Policia e Krujës ka asgjësuar sot 5130 rrënjë kanabis sativa në fshatin Shkretë. Mësohet se pasi është gjetur lënda narkotike është asgjësuar menjëherë me djegie.
Policia e Krujës ndërkaq vijon hetimet për identifikimin dhe kapjen e poseduesve të lëndës narkotike.
Sigal